Skvělý úspěch našich žáků v soutěži BESIP

10.05.2016 00:01

Žáci čtvrté a páté třídy získali skvělé druhé místo v okresním kole soutěže mladých cyklistů!

Žáci naší školy vybojovali druhé místo v dopravní soutěži

 

Skvělého výsledku dosáhli naši žáci čtvrté a páté třídy na dopravní soutěži mladých cyklistů v Nymburce. V silné konkurenci deseti týmů věkové kategorie 10. - 12. let se umístili na senzačním druhém místě. Od první příčky přitom náš tým ve složení Kateřina Zalabáková, Tereza Mikovcová, Karel Prokop a Štěpán Hovorka, dělil rozdíl pouze jedné jediné malé chybičky. Odstup dalších týmů byl už pak značný. Za našimi žáky tak zaostaly mnohem větší školy z Poděbrad, Nymburka, Sadské apod., kde je základna pro výběr soutěžících mnohem větší.

Dopravní soutěž se skládá z teoretické části (test pravidel silničního provozu), praktické části (jízda na dopravním hřišti pod dohledem policie), jízda zručnosti a test první pomoci. Vítěz postupuje do krajského kola, odkud pak následný úspěch posouvá soutěžící do kola celostátního. To se shodou okolností letos koná v Nymburce. Národní vítěz si pak může porovnat své dovednosti v konkurenci celé Evropy.

Letos nám tedy postup utekl o fous, ale za rok se o něj děti naší školy s chutí porvou zase. A i kdyby se to nepodařilo, nevadí. Hlavní úspěch je v tom, že se naše děti naučily chovat na silnici a to je vůbec největší přínos téhle soutěže. A je dobře, že lhotecká škola přikládá dopravní výchově význam. Tady totiž jde opravdu o život. Tak hodně štěstí na silnici, děti.

Celá fotogalerie je ke shlédnutí zde.

Zdroj - https://www.kostelni-lhota.cz/detail-aktuality/568